Atopia a ospa wietrzna

Październik 17, 2013

Atopowe zapalenie skóry, popularnie zwane atopią, to zmora wielu maluchów. Ich skóra jest delikatniejsza, bardziej narażona na podrażnienia, a plamy, wypryski i zmiany na skórze są na porządku dziennym. Warto o tym pamiętać wtedy, gdy mały atopik złapie ospę wietrzną. Atopia z ospą wietrzną to mało przyjemne połączenie.

1page-img2

Dziecko z atopowym zapaleniem skóry jest bardziej narażone na szkodliwe wirusy i bakterie. Nie ma w tym nic dziwnego – wrażliwa skóra atopika nie stanowi tak doskonałej bariery ochronnej, jak skóra osoby zdrowej. Dziecko częściej łapie infekcje, a ich przebieg zawsze jest ostrzejszy niż u zdrowego dziecka. Warto mieć to na uwadze także wtedy, gdy nasza pociecha zachoruje na ospę wietrzną.

Ospa wietrzna u atopików

Ospa wietrzna u małych dzieci przebiega bez większych komplikacji. Trzeba ją po prostu przechorować, dbając o to, by maluch się nie drapał, a ospowe pęcherzyki miały dobre warunki powysychania i pełnego gojenia się. Jeśli na ospę choruje dziecko z atopowym zapaleniem skóry, sprawa jest nieco trudniejsza. Maluch na co dzień ma problemy ze swędzącą, wysuszona skórą – podczas ospy ten świąd może się jeszcze nasilić. Musimy więc szczególnie dbać o właściwą pielęgnację małego ciałka.

Atopia z ospą wietrzną – mieszanka wybuchowa

Gdy maluch z atopowym zapaleniem skóry dodatkowo przechodzi ospę wietrzną, musimy pamiętać o działaniu dwutorowym. Jednocześnie musimy wysuszać ospowe krostki, nie naruszając zdrowych powierzchni skóry (o ile takie są). Ospa wymaga bowiem wysuszania, a AZS ciągłego natłuszczania i nawilżania całego ciała oraz objawowego leczenia miejsc chorobowo zmienionych. Ospa wietrzna u atopików to problem, z którym zmaga się sporo rodziców. Warto więc zasięgnąć porady lekarza lub innych rodziców, którzy ospę wietrzną u swojego atopika mają już za sobą.

Interesuje Cię temat: atopia a ospa wietrzna? Mamy dla Ciebie praktyczne porady na: http://parenting.pl/portal/alarm-atopowy-z-ospa-wietrzna

  • Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • Tumblr
  • Wykop
  • NK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.