Na wakacjach w Kołobrzegu nie będziesz się nudzić

By wakacje rzeczywiście się udały, powinniśmy spędzić je z dala od codziennych zmartwień i trosk. Oznacza to, że dla efektywnego wypoczynku wskazany jest wyjazd spoza miejsca zamieszkania. Niekiedy wystarczy kilka dni, by odzyskać spokój ducha.

Odpoczynek aktywny i bierny

Lekarze zalecają, by systematycznie robić sobie przerwy w pracy. Nie warto więc czekać z urlopem do lata. Można wykorzystać kilka dni w innych terminach, np. w każdym kwartale. Taka strategia pozwoli nam łatwiej przetrwać do dłuższego odpoczynku, jaki zwykle planujemy na miesiące wakacyjne, gdy jest najlepsza pogoda na odpoczynek na świeżym powietrzu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie wakacji bez wody i opalania się. Idealne warunki do tych aktywności panują w Kołobrzegu. Z noclegiem również nie będzie tu problemu. Można zatrzymać się choćby w Centrum Zdrowia i Relaksu Verano, o którym więcej przeczytamy na stronie http://verano.kolobrzeg.pl.

Ośrodek słynie przede wszystkim z usług leczniczych. Nie chodzi jedynie o kuracje związane z chorobami serca czy płuc. W Verano organizowane są także wczasy odchudzające. Podczas tygodniowego turnusu uczestnicy wykonują różne treningi oraz poddają się zabiegom sprzyjającym gubieniu wagi i modelowaniu sylwetki.

Kuracjusze karmieni są też w specjalny sposób (można wybierać spośród trzech rodzajów diet). Podczas urlopu pozostają też pod opieką dietetyka i lekarza. Dzięki temu efektywnie realizują postawione przed nimi cele.

Kołobrzeski ośrodek z powodzeniem rozwija też usługi hotelowe i rozrywkowe. Nic więc dziwnego, że odbywają się tutaj szkolenia i konferencje, a wiele rodzin traktuje Verano jako bazę noclegową do wypadów po bliższej i dalszej okolicy. Cennik dostępny jest na stronie http://verano.kolobrzeg.pl.

Należy bowiem pamiętać, że Kołobrzeg to nie tylko uzdrowiska (w sumie zarejestrowano prawie 30), unikalna przyroda i morze. W pobliżu jest wiele zabytków, które warto zobaczyć. Funkcjonuje także liczne obiekty kulturalne, np. Muzeum Oręża Polskiego, okręt patrolowy ORP Fala, Galeria Sztuki Współczesnej.

Kołobrzeg to znana miejscowość wypoczynkowa. Sprawia to, że w sezonie do miasta często przyjeżdżają znani artyści estradowi. Odbywa się wiele cyklicznych imprez muzycznych, np. Sunrise Festival, Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Interfolk”.

Author: Maciej Kusznierewicz

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Warsztaty Smakuj Życie – Kultura bez Przemocy

W ramach 6 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie zapraszamy  w dniach 5-7 września na bezpłatne, otwarte warsztaty, na których...

Zamknij